image

Artur Owczarski


Od 17 lat prowadzi CiTRON GROUP, spółkę o międzynarodowym zasięgu specjalizującą się w produkcji, zdobieniu i sprzedaży spersonalizowanych upominków i gadżetów dla branży reklamowej. Jako jeden z pierwszych w Europie zaproponował USB jako upominek reklamowy, co pozwoliło mu rozwinąć skrzydła na europejskim rynku upominków i gadżetów. W ciągu kilku lat przekształcił swoją firmę z funkcjonującego lokalnie biznesu, w dostawcę produktów do agencji reklamowych w ponad 25 państwach, tj. Ukraina, Gruzja oraz kraje Unii Europejskiej. Uczestniczył jako wystawca w targach branżowych w kilkunastu europejskich krajach, m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Bułgarii, Rumuni. Wielokrotnie odwiedzał targi i fabryki w Chinach w poszukiwaniu nowych produktów. Był uczestnikiem konferencji amerykańskiej branży upominków reklamowych w San Diego, Kalifornia, ASI POWER SUMMIT.

Założyciel wydawnictwa BookEdit, działającego w modelu self-publishing oraz pisarz. Jest autorem bestsellerowego reportażu “Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży” i reportażu “Texas to stan umysłu”. Posiada doświadczenie po obu stronach rynku wydawniczego – zarówno jako autor w tradycyjnym wydawnictwie, jak i niezależny wydawca. Jest absolwentem Owners Management Program w IE Business School w Madrycie – prestiżowego programu dla właścicieli firm z całego świata.

Prywatnie pasjonat podróży z prawie 20-letnim stażem, motorowodniak, płetwonurek i poszukiwacz przygód. Honorowy mieszkaniec Bandery – miasta w USA w stanie Teksas, drugiej najstarszej polskiej osady w USA oraz światowej stolicy kowbojów.